Рідному місту присвячується

Добрий день, Нова Каховко!

                                                                               Привітання знов і знов…

                                                                               Ти – легенди замальовка,

                                                                            Наша гордість і любов!

Чи знаємо ми своє місто? Кожного дня, рухаючись вулицями Нової Каховки, ми не згадуємо про минуле, нас турбують проблеми сьогодення. До Дня міста шкільна бібліотека пропонувала юним читачам зануритись у цікаву історію міста, доторкнутися до таємничих сторінок минулого. У цьому нам, звичайно допоможуть книги. Краєзнавча виставка-панорами «Рідному місту присвячується» допомогла  юним читачам здійснити віртуальну мандрівку по місту, дізнатися про його історію, природу та розмаїття талановитих людей. Приємно було бачити  розумні, допитливі очі дітлахів, сповнені щирої зацікавленості й небайдужості до життя рідного міста.

Час плине дуже швидко, рух історії нестримний. Будьмо гідними кращих традицій рідного міста.

Мова єднає всіх

Мово рідна!

                                                                          Ти є вічність. Ти є Правда,

Добро і Краса народу нашого.

      Сила слова безмежна! Воно здатне робити диво, бо хвилює найтонші струни людського серця. І саме тому до Міжнародного Дня рідної мови з метою формування в учнів любові до рідної мови, бажання її вивчати, удосконалювати мовленнєві здібності та з метою виховання патріотизму, гордості за свою Батьківщину, у бібліотеці школи була розгорнута гарно ілюстрована виставка-калейдоскоп «Рідна, калинова, щира і чудова»,  яка розкрила красу і велич рідної мови.

     А  з учнями 5-х класів був проведений мовознавчий батл «Я знаю рідну мову». Діти мали змогу проявити свою ерудицію в «мовних лабіринтах»,  креативне мислення, творчу активність в складанні сенкану, неабияку кмітливість у проходженні ігор «Хто швидше» та «Мовна плутанина», декламуванні віршів про рідну мову.  Учасники виявили не тільки знання мови, а й уміння швидко орієнтуватися та дружно працювати в команді.

    Діти поринули у чудовий і прекрасний світ нашої рідної мови, відчули її багатство, мелодійність, красу; прониклися почуттями національної гідності, повагою до всього українського, бажанням розмовляти рідною мовою.

    Отже, день пройшов цікаво та змістовно і  вкотре переконав, що саме українська мова є різнобарвною, мелодійною та неповторною.

Поетичні обрії рідного краю

Наша земля багата талантами, треба тільки їх помічати та відкривати для себе. Можливо, не кожному з вас припадало на думку, що поряд з нами живуть талановиті люди, і хтось із вас , ймовірно, за кілька років теж стане на порозі рідної школи людиною, якою ми пишатимемось.

26 лютого, вперед Дня міста, в бібліотеці школи в теплій, жвавій і невимушеній атмосфері відбулась захоплююча творча зустріч з місцевим поетом лауреатом літературної премії ім. А. П. Бахути, художником-графіком  Володимиром Вітюніним.

     Учні 8-Б класу (кл. керівник Ірина Вербицька) мали прекрасну нагоду поспілкуватися з видатним поетом, творчість якого  діти будуть вивчати на уроках літератури рідного краю.

     Присутні з увагою слухали захопливі вірші та розповідь про творчий шлях митця. Володимир Ілліч поділитися секретами свого творчого успіху, розповів про те, що надихає його на творчість, додає наснаги. Людина творча, ініціативна та креативна, він зацікавив присутніх своїми віршами, байками та своїм життєвим позитивом.

     За словами учнів, незабутнє спілкування було по-домашньому теплим і надихаючим. По закінченню зустрічі вони щиро подякували гостя за хвилини прекрасного, бо спілкування з ним – це незабутній діалог, що вражає.  Діти побажали письменнику творчої наснаги і успіхів на письменницькій ниві. А на згадку про зустріч відбулася традиційна фото- і автограф-сесія.

    Митець живе доти, доки живуть його твори – тож нехай його  творчість надихає ще не одне покоління наших земляків, яким вони передають естафету любові до рідного краю.

Вогонь її пісень не згасять зливи літ

Як умру, на світі запалає

Покинутий вогонь моїх пісень,

І стримуваний пломінь засіяє,

Вночі запалений, горітиме удень.

Бібліотека школи, як і вся Україна відзначила 150-річчя від дня народження  української поетеси перекладача та громадської діячки, окраси і гідності української нації Лесі Українки. Природа щедро обдарувала її: дала  добре й мужнє серце, хист до музики, малювання, вишивки, могутній поетичний талант, великі здібності до науки. Ім’я Лесі Українки назавжди  вкарбовано  в історію України.

Літературний вернісаж  «Вогонь її пісень не згасять зливи літ», присвяченій життю і творчості цієї мудрої, талановитої жінки пройшов з учнями 6-х класів.

Діти не лише слухали розповіді про видатну українку, а й натхненно і з любов’ю цитували вірші, які мелодійно перепліталися із сторінками її біографії, знайомилися із літературою, представленою на книжковій виставці. Школярі із задоволенням переглянули документальний фільм про життєвий шлях та творчість письменниці  «Стежками Лесі Українки».

Відкрити для себе Лесю Українку, ближче познайомитися з творчою діяльністю, особистим життям видатної української поетеси читачам бібліотеки пропонувала і виставка – портрет “Дивосвіт Лесі Українки”. На перервах біля виставки проходили поетичні хвилинки з учнями молодших класів, які демонстрували майстерне виконання своїх улюблених віршів поетеси.

Про Лесю Українку можна багато цікавого розповісти і дізнатися. Бо її життя – героїчна легенда, і її творила вона, перемагаючи важку хворобу, здобуваючи знання самоосвітою і творячи для нащадків таку неповторно прекрасну поезію. Справжня донька Прометея! Тож знаймо про неї, гордімось нею, берімо все найкраще від неї!

У казковій країні братів Грімм

Світ чудовий, світ чарівний

                                                                         Розкриває диво-казка.

                                                                             Ти, дитино, не лінуйся –

                                                                             Прочитай її, будь ласка!

                                                                                 Про пригоди, мандри, чари

                                                                    Розповісти дітворі

                                                                                 Вміють вдало і майстерно

                                                                 Зарубіжні казкарі.

      Брати Грімм є одними з найбільш відомих казкарів Європи. Вони зібрали велику кількість народних казок. Ці чарівні казки читають всі діти світу.  Багато поколінь маленьких читачів завмирали від страху за долі улюблених героїв, співчували добрим персонажам, вчилися розпізнавати зло, підлість, раділи перемозі добра в людських відносинах.

Читачі нашої шкільної бібліотеки залюбки читають дивовижні історії про Білосніжку, Червону Шапочку, бременських музикантів, про принців та принцес.

      Літературна подорож «У казковій країні братів Грімм», яка пройшла з учнями 4-х класів довела, що сучасна дітвора знає та любить ці казки. Діти подорожували до Німеччини з Бременськими музикантами, Червоною Шапочкою, Пані Метелицею, познайомилися з цікавими фактами про життя казкарів.

     Для учасників подорожі бібліотекарі провели цікаві вікторини та різноманітні ігри. Діти із задоволенням згадували сюжети улюблених казок,  завзято давали правильні відповіді на запитання вікторин.

Подорож пройшла цікаво та весело для всіх. А яскраво оформлена виставка-магія «Королівство братів Грімм» доповнила цей захід.

      Казки братів Грімм вчать дітей хоробрості, доброті  і  винахідливості. Почитайте і ви ці казки.

Вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні

Горить свіча і пам’яті сльоза

                                                                                            додолу з неї краплями стікає.

                                                                                             Земля ридає, плачуть небеса –

                                                                                     Героїв Україна пам’ятає.

Богдан Пісний

      У кожної держави є такі події, які назавжди викарбовуються в історії країни, їхні дати пам`ятають протягом десятиліть, віків. Такі події назавжди змінюють хід історії та світогляд громадян. Таким став для нас, українців Євромайдан.

      Щорічно 20 лютого по всій Україні відзначається День Героїв Небесної Сотні –знак вшанування відваги, сили духу і стійкості громадян, які віддали своє життя під час Революції гідності (листопад 2013 року – лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України.

     У лютому 2014 року під час сутичок протестувальників із силовиками в центрі Києва загинули понад сто осіб, сотні були поранені, найбільше з яких – 20 лютого. Згодом загиблих учасників акцій протесту почали називати “Небесною Сотнею”.

    До Дня Пам’яті Героїв Небесної Сотні в приміщені бібліотеки була представлена виставка-пам’ять «Небесна Сотня білих журавлів», яка висвітлює та вшановує подвиг героїв Небесної сотні.

    Біля виставки для відвідувачів бібліотекарі розповідали хронологію подій Революції гідності від перших мирних днів на Майдані до відкритого протистояння протягом трьох діб лютого 2014 (з 18 по 20), коли відходили у вічність українці, віддаючи власні безцінні життя заради нової омріяної України, знайомили з книгами та матеріалами, представленими на виставці.

    Гідність, відданість та патріотизм, який  показали Герої Майдану, стали своєрідним поштовхом для переосмислення глибокої суті людського буття. Вони загинули, щоб ми жили у вільній, щасливій, квітучій країні – Україні, яку ми щиро любимо і якою пишаємося!

    І ми не будьмо байдужими! Не забуваймо тих, хто не пошкодував життя заради нашого майбутнього! Спасибі всім, хто відстоював Майдан, за яскравий приклад мужності, сили духу, чесності і патріотизму!

    Хай палають свічки пам’яті загиблих героїв «Небесної Сотні» у наших серцях.

Подарунки від читачів бібліотеці

    Читачі нашої шкільної бібліотеки продовжують дарувати нам книги.

Ми отримали в подарунок книги від учениць7-А класу Полегенько Єви, 5-В класу  Терещенко Аліни та Каневської Лізи, 4-А класу Ізотової Каті та від учнів 2-А класу (кл. керівник Любов Чибісова) 2-Б класу (кл. керівник Вікторія Сиротіна), 7-В класу (кл. керівник Лариса Барандич).

       Подарувавши книгу бібліотеці, ви даєте можливість продовжити їй життя і принести користь багатьом читачам. Дуже здорово, що серед наших читачів є такі учні, які це розуміють. Завдяки їх безкорисливості фонд постійно поповнюється різноманітною і потрібною літературою.

      Так книги знаходять новий будинок і нових читачів. Дякуємо усім!

В гостях у королеви іграшок

                                                      Книги Агніі Барто

                                                                         Навчають нас творить добро,

                                                                                Бути веселим, чесним, сміливим,

                                                         Охайним та вмілим

Вірші Агнії Барто зближують дорослих і дітей, допомагаючи їм в спілкуванні. Вони живуть у пам’яті поколінь. Живуть і сьогодні, а все тому, що вона вміло передавала почуття маленьких читачів, їх внутрішній світ, їх захоплення.

Щоразу, коли дорослі читають дітям вірші Барто, вони разом із ними поринають у той чудесний світ, де вони знову можуть стати маленькими, згадати те про, що давно забули. Вірші Барто не просто розважають, смішать. Вони вчать дітей правилам ввічливості, дисципліни, стійкості, поваги до праці.

Тому, з нагоди ювілею письменниці учні 4-В класу (кл. керівник Людмила Павловець) та 2-Б класу (кл. керівник Вікторія Сиротіна) відправилися у країну веселого дитинства «В гостях у королеви іграшок». Школярі отримали багато цікавої інформації про дитячу поетесу. А загадки, конкурси та захоплюючі вірши допомогли учням поринути в чарівний світ поезії А. Барто.

Захід пройшов на одному подиху – легко та яскраво.

Акція продовжується…

Сьогодні до нашої бібліотеки завітали юні читачі учні  1- Г класу (кл. керівник Марина Горбенко). Бібліотечний фонд поповнився на 14 цікавих,  корисних, яскравих книжок. Ми щиро вдячні Вам за подарунки!

Пам’ять про афганську війну

Минають дні, ідуть роки.     

    Життя  листки перегортає. 

 А  біль Афгану – навіки, 

В душі чомусь не замовкає.

15 лютого з року в рік схиляються знамена над полеглими в Афганістані.. Це день пам’яті тих бійців, які виконували свій інтернаціональний обов’язок, воювали та загинули на чужині.

Це рана, що не загоїться, біль, який не відступає. Афган став важким випробуванням не тільки для тих, хто воював, а й для їхніх сімей: сиві від горя батьки й матері ховали своїх молодих синів, діти ставали сиротами, жінки – вдовами в мирний час.

Покоління воїнів-афганців пройшло кривавими дорогами афганської війни, залишаючи на них життя й біль втрат. Ми це пам’ятаємо. І на підтвердження цього 12 лютого в бібліотеці СЗОШ № 8 пройшла зустріч – спогад «Були ми там, куди нас кликав час» з воїном – інтернаціоналістом заступником голови міської Спілки ветеранів Афганістану полковником Лебедєвим Віктором Івановичем.

Він поділився з присутніми своїми спогадами про тяжкі воєнні роки на чужій афганській землі. Страшні реалії війни перенесли присутніх в атмосферу вірності військовому обов’язку та доблесті воїнів, що дали присягу Батьківщині.

Під час заходу присутні поринули в події минулих років, ознайомилися з масштабами складних і неоднозначних подій в Афганістані, переглянули документальні відео фрагменти про афганську війну, вшанували пам’ять тих, хто поліг в Афганських ущелинах, схиливши голови у скорботній хвилині мовчання.

Після виступу відбулося живе спілкування, коли учні мали змогу отримати відповіді на свої запитання. Вдячні слухачі подарували воїну  квіти, солодкий подарунок  та сфотографувалися з ним на пам’ять.

Гарним доповненням заходу стала книжкова виставка «Тюльпаном чорним пам’ять проросла», в якій висвітлюється тема афганської війни.

Летять, відлітають у вічність роки… Роки, скільки б їх не минуло, не зітруть у народній пам’яті імена воїнів – афганців. Пам’ятайте  ветеранів, виявляйте розуміння до тих, хто пройшов через війну,  і для кого вона триває й досі. У спогадах, снах, думках…