Пропускний режим

Положення про організацію пропускного режиму і правила поведінки відвідувачів в будівлі спеціалізованої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №8 з поглибленим вивченням англійської мови Новокаховської міської ради Херсонської області

 1. Загальні положення
 2. Дане Положення розроблено у відповідності до статті 26 Закону України «Про освіту», згідно з якою забезпечення безпечних і нешкідливих умов навчання, праці та виховання у навчальних закладах покладається на їх власника або уповноважений орган та керівника навчального закладу, Положенням «Про організацію роботи з охорони праці учасників навчально-виховного процесу в установах і навчальних закладах», затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 01.08.01р. № 563, Статутом школи та іншими нормативно-правовими актами, що регламентують вимоги до встановлення належного порядку роботи та створення безпечних умов для учнів і працівників СЗОШ №8 Новокаховської МР, а також виключення можливості проникнення сторонніх осіб, порушення санітарно-епідеміологічного стану, виносу службових документів, матеріальних цінностей та інших порушень громадського порядку.
 1. Контрольно-пропускний режим– сукупність заходів і правил, що запобігають можливості несанкціонованого проходу осіб, проїзду транспортних засобів, виносу (вивозу) майна на територію чи з території школи. Пропускний режим в будівлі школи передбачає комплекс спеціальних заходів, направлених на підтримання та забезпечення встановленого порядку діяльності школи і визначає порядок пропуску учнів, працівників загальноосвітнього навчального закладу (ЗНЗ) і громадян до будівлі та внутрішніх приміщень школи.
 2. Охорона приміщень забезпечується черговими технічними працівниками та сторожами ЗНЗ.
 3. Відповідальність та контроль за порядком здійснення пропускного режиму в приміщені покладається на:

– директора школи (або особу що його заміщує в даний момент);

– заступника директора (відповідального за безпеку);

– заступника директора школи з адміністративно-господарчої роботи;

– технічного працівника;

– чергового адміністратора;

– нічного сторожа.

 1. Виконання вимог, що визначаються даним Положенням, є обов’язковим для всіх працівників, які постійно або тимчасово працюють в школі, учнів та їх батьків, всіх юридичних та фізичних осіб, що виконують свою діяльність чи знаходяться з інших причин на території СЗОШ №8 Новокаховської МР.
 2. Зметою ознайомлення відвідувачів школи з пропускним режимом і правилами поведінки відвідувачів дане Положення розміщується на стенді в будівлі школи та на офіційному інтернет-сайті навчального закладу.
 1. Порядок проходу в будівлю СЗОШ №8 Новокаховської МР

2.1 Пропускний режим в будівлю школи, а також відкривання/закривання дверей забезпечують черговий технічний працівник (з 7.00 до 18.00 у робочі дні) та сторож (з 18.00. до 06.00 – в робочі дні, цілодобово – у вихідні та святкові дні). Центральний вхід закритий в будівлю школи в робочі , вихідні та святкові неробочі дні – постійно.

2.2 Контрольно-пропускний режим для учнів школи.

2.2.1 Учні школи проходять в будівлю школи через центральний вхід.

2.2.2 Початок навчальних занять о 8:00 годин.

Учні зобов’язані прибути до школи не пізніше 7:50 год.

Учні чергового класу повинні прибути до школи о 7:30 год.

За наказом директора школи, в разі виробничої необхідності, час початку навчальних занять може змінюватись. У таких випадках на уроки учні  приходять за 10 хвилин до їх початку.

 1. Пропуском для учнів слугує щоденник. У разі знаходження щоденників на перевірці у класного керівника, учні проходять в школу в супроводі класного керівника або чергового адміністратора.
 2. Входити (виходити) зі школи учням до закінчення навчальних занять дозволяється лише на підставі дозволу класного керівника, медичної сестри або представника адміністрації.
 3. Вихід учнів зі школи на уроки фізичного виховання, на екскурсії, чи на інших підставах відбувається організовано і в супроводі вчителя.
 4. Учні, що відвідують гуртки, секції та інші позакласні заходи, допускаються в школу згідно з розкладом занять в супроводі відповідального за проведення такого заходу.
 5. Під час канікул учні допускаються в школу згідно з планом заходів з учнями на канікулах, затвердженому директором школи.
 6. Учні школи не мають права знаходитися в будівлі школи та на її території після закінчення навчальних занять або позаурочних заходів без дозволу класного керівника, адміністрації і без  присутності класного керівника.
 7. У разі запізнення без поважної причини учні допускаються в школу з дозволу чергового адміністратора або класного керівника.
 8. У випадку порушення дисципліни чи правил поведінки учні можуть бути викликані до чергового адміністратора, чергового вчителя, класного керівника, адміністрації школи.
 9. До школи учні заходять в одязі ділового стилю, прийнятному для відвідування державних громадських установ.
 10. У приміщенні та на території школи суворо заборонено: паління, вживання алкоголюта наркотичних речовин.

2.3. Контрольно-пропускний режим для працівників навчального закладу.

2.3.1 Директор СЗОШ №8 Новокаховської МР, його заступники, представники адміністрації та інші працівники школи мають змогу проходити та знаходитись в приміщенні школи в будь який час доби, а також у вихідні та святкові дні, якщо це необхідно для виконання службових обов’язків і не обмежено поточними наказами відповідального за контрольно-пропускний режим.

2.3.2 Педагогам рекомендовано прибути до школи не пізніше 7 години 40 хвилин.

2.3.3 В окремих випадках, у відповідності з розкладом занять, затвердженим директором школи, уроки конкретного педагога можуть починатись не з першого уроку. В даному випадку та інших конкретних випадках педагог зобов’язаний прийти до школи не пізніше ніж за 15 хвилин до свого першого уроку.

2.3.4 Вчителі перших класів приходять до школи з розрахунком часу необхідного для зустрічі дітей біля входу до школи та супроводу їх до класу, але не пізніше 7:40 год. По закінченні занять вчитель передає дітей батькам, що їх зустрічають,  у вестибюлі школи.

2.3.5 Адміністрація школи та вчителі зобов’язані заздалегідь попередити чергового про час запланованих зустрічей з батьками, а також про час і місце проведення батьківських зборів.

2.3.6 Всі інші працівники школи приходять в школу у відповідності з графіком роботи, затвердженим директором школи.

2.4 Контрольно-пропускний режим для батьків (законних представників) учнів.

2.4.1 Батьки учнів проходять до будівлі школи через центральний вхід.

2.4.2 Батьки учнів проходять в будівлю школи при наявності документів державного зразку, що підтверджують їх особу. Документ пред’являється в розгорнутому вигляді чи передається черговому для проведення відповідного запису в «Журналі обліку відвідувачів». Батьки повідомляють ім’я, по батькові та прізвище вчителя або адміністратора до якого вони направляються, а також прізвище, ім’я своєї дитини, класс, в якому вона навчається. Черговий з’ясовує мету приходу і пропускає в приміщення з дозволу працівника школи , до якого вони прийшли.

2.4.3 З учителями батьки зустрічаються на батьківських зборах, за запрошенням або після уроків. І лише в екстрених випадках під час перерви.

2.4.4 Вчителі зобов’язані заздалегідь попередити чергового про прихід батьків, а також про час та місце проведення батьківських зборів.

2.4.5 Батькам не дозволяється проходити до навчального закладу з великогабаритними сумками чи валізами. Сумки необхідно залишити на посту у чергового і в деяких випадках, за вимогою чергового, надати дозвіл їх оглянути.

2.4.6 Прохід в школу батьків з особистих питань до адміністрації школи можливий за умови попередньої домовленості з представниками  адміністрації, про що чергового інформують заздалегідь.

2.4.7 У випадках незапланованого приходу до школи батьків учнів, черговий з’ясовує мету їх приходу і пропускає в будівлю школи тільки з дозволу адміністрації.

2.4.8 Батьки, що супроводжують або зустрічають своїх дітей, до будівлі школи не заходять і чекають дітей на вулиці. В окремих виняткових випадках (дощ, негода тощо) проходять до вестибюлю школи не далі поста чергового і в межах його огляду.

2.4.9 Для батьків першокласників протягом першого семестру навчального року встановлюється адаптивний контрольно-пропускний режим у відповідності до розкладу навчальних занять, котрий обумовлюється окремо класними керівниками на батьківських зборах згідно з наказом директора.

 1. Контрольно-пропускний режим для відвідувачів школи.

2.5.1 Відвідувачі проходять в будівлю школи через центральний вхід.

2.5.2 Особи,які  не пов’язані з навчальним процессом і які відвідують школу за службовою необхідністю, пропускаються при пред’явленні документа , що засвідчує особу, або за погодженням з директором школи (особою, що його заміняє) .

2.5.3 Групи осіб, що відвідують школу для проведення і участі в масових заходах, семінарах, конференціях, оглядах тощо, допускаються в будівлю школи за погодженням директора школи(заступників), за списками учасників і в супроводі керівника групи.

2.5.5 На прийом до директора школи в дні прийому або за викликом, відвідувачі пропускаються до школи:

– в одязі, прийнятому в державних установах;

– в адекватному стані (визначається візуально).

2.5.6 Для виклику працівника школи або представника адміністрації необхідно звертатися до чергового.

2.5.7 Під час відвідування школи підозрілий відвідувач зобов’язаний за проханням чергового надати на візуальний огляд принесені з собою речі для недопущення проносу в будівлю школи алкоголю, наркотичних, вибухонебезпечних, легкозаймистих, отруйних речовин і рідин, заборонених для зберігання та перенесення без спеціального дозволу предметів, зброї та боєприпасів тощо.

2.5.8 У випадку виявлення у відвідувача або в його речах зброї, небезпечних речовин, рідин, предметів тощо згідно з п. 2.5.7 – черговий затримує відвідувача і доповідає про випадок черговому адміністратору і директору школи (особі, що його заміщує) або викликає поліцію (102).

2.5.9 У разі виникнення конфліктних ситуацій, пов’язаних з допуском відвідувачів до будівлі школи, черговий діє за вказівками директора школи чи його заступника.

2.6 Контрольно-пропускний режим для автотранспортних засобів.

2.6.1 Допуск без обмежень на територію школи дозволяється автомобільному транспорту екстрених і аварійних служб, швидкій медичній допомозі, пожежній охороні, міліції, обслуговуючому транспорту.

2.6.2 Паркування автомобільного транспорту на території школи заборонено, крім випадків вказаних в п. 2.6.1.

 1. Правила поведінки відвідувачів СЗОШ №8 Новокаховської МР.

3.1 Відвідувачі, що знаходяться в приміщенні школи зобов’язані:

– зберігати встановлений порядок і дотримуватись норм поведінки в громадських місцях;

– не допускати виявлення неповажного ставлення до педагогічного та обслуговуючого персоналу, учнів та інших відвідувачів школи;

– виконувати законні вимоги та розпорядження адміністрації та працівників школи;

– не створювати перепон належному виконанню адміністрацією, вчителями, працівниками школи їх службових обов’язків;

– зберігати черговість на прийомі до директора та в приймальні (за винятком осіб, яким надано право позачергового прийому);

– повідомляти секретаря про свою явку до школи за викликом директора;

– ставитись бережливо до майна школи, зберігати чистоту, тишу та порядок в приміщенні навчального закладу;

– при вході до будівлі школи відвідувачі, що мають при собі  фотознімальну, звуко- і відео записуючу апаратуру, а також переносну комп’ютерну і оргтехніку зобов’язані показати технічні засоби  черговому – з метою контролю за виносом матеріальних цінностей з будівлі школи.

3.2 Відвідувачам школи забороняється:

– знаходитись в службових приміщеннях або інших приміщеннях школи без дозволу на те директора, адміністрації, охоронця чи просто вчителя;

– виносити з приміщення школи документи надані для ознайомлення;

– знімати зразки документів зі стенду, а також розташовувати на ньому оголошення не узгодженні з адміністрацією навчального закладу;

– приносити в приміщення школи алкогольні, наркотичні, вибухонебезпечні і легкозаймисті речовини, колючи та ріжучи предмети, вогнепальну та холодну зброю (крім осіб, котрим в установленому порядку дозволено зберігання та носіння табельної зброї і інших засобів);

– палити в приміщенні та на території школи;

– входити до школи в стані алкогольного чи іншого сп’яніння,  з дитячими візками, з домашніми тваринами, товарами для продажу, а також в брудному одязі і з великогабаритними речами ( виключаючи робітників, що виконують будівельні і ремонтні роботи);

– факти порушень громадського порядку і завдані збитки приміщенню фіксуються в установленому порядку особами, котрі здійснюють пропускний режим.

3.3 Відповідальність відвідувачів школи за порушення даного Положення:

– у випадку порушення відвідувачем школи пропускного режиму і правил поведінки йому робиться зауваження відповідальними за контрольно-пропускний режим, а в разі необхідності будь-яким працівником школи;

– у випадках скоєння відвідувачами кримінальних дій, винні особи підлягають кримінальній відповідальності згідно з чинним законодавством;

– у випадку зумисного чи не зумисного пошкодження або знищення майна школи на винних осіб поряд з адміністративною або кримінальною відповідальністю покладається обов’язок відшкодування причинених збитків.

 1. Порядок пропуску з табельною зброєю, спеціальними засобами, іншими забороненими без спеціального на те дозволу зберігання і носіння предметів.

4.1 Прохід осіб в приміщення школи з табельною зброєю і спеціальними засобами дозволяється:

– співробітникам, котрим в установленому порядку дозволено зберіганні і носіння табельної вогнепальної зброї – при наявності запису у відповідному документі (службове посвідчення, командировочне посвідчення і т.п.);

– співробітникам міністерств і відомств України і їх підрозділів де передбачено наявність табельної зброї, але лише при виконанні ними своїх службових обов’язків;

– співробітникам і військовослужбовцям державних воєнізованих організацій України на період надзвичайних ситуацій у випадках посилення охорони будівлі або за спеціальним дозволом.

 1. Порядок пропуску представників засобів масової інформації.

5.1 Працівники засобів масової інформації пропускаються в будівлю школи за акредитацій ними посвідченнями чи картками тимчасової акредитації при наданні редакційного посвідчення.

5.2 Представники засобів масової інформації на заходи, що проводяться в приміщенні школи, пропускаються лише після перевірки документів котрі підтверджують їх особу.

 1. Організація і порядок проведення ремонтно-будівельних робіт в будівлі та приміщеннях школи.

Робітники і фахівці ремонтно-будівельних організацій пропускаються в приміщення школи черговим або сторожем для виконання ремонтно-будівельних робіт за розпорядженням директора школи чи на підставі заявок, підписаними керівником вищестоячих організацій прямого підпорядкування.

 1. Порядок пропуску на період надзвичайних ситуацій або ліквідації аварійної ситуації.

7.1 Пропускний режим в будівлю школи на період надзвичайних ситуацій обмежується.

7.2 Після ліквідації надзвичайної (аварійної) ситуації поновлюється звичайна процедура пропуску згідно з  даним Положенням.

 1. Порядок евакуаціїпрацівників, співробітників і відвідувачів школи з приміщень та порядок їх охорони.

8.1 Порядок оповіщення працівників, співробітників і відвідувачів школи з приміщення при надзвичайних ситуаціях (пожежа, стихійне лихо, інформація про загрозу скоєння терористичного акту і т.п.) та порядок їх охорони розробляються директором школи спільно з відповідальними за ведення роботи з охорони праці, протипожежної та електробезпеки.

8.2 За встановленим сигналом оповіщення всі відвідувачі, робітники, співробітники, а також робітники, які здійснюють ремонтно-будівельні роботи в приміщенні школи евакуюються з будівлі згідно з планом евакуації, що знаходиться в приміщенні школи на видному і доступному для відвідувачів місці. Пропуск відвідувачів в приміщення школи припиняється. Працівники школи і відповідальні особи приймають заходи по евакуації і забезпечення безпеки людей що знаходяться в приміщенні, при прибутті співробітників відповідних служб для ліквідації надзвичайної ситуації забезпечують їх безперешкодний пропуск в будівлю школи.