Вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні

Горить свіча і пам’яті сльоза

                                                                                            додолу з неї краплями стікає.

                                                                                             Земля ридає, плачуть небеса –

                                                                                     Героїв Україна пам’ятає.

Богдан Пісний

      У кожної держави є такі події, які назавжди викарбовуються в історії країни, їхні дати пам`ятають протягом десятиліть, віків. Такі події назавжди змінюють хід історії та світогляд громадян. Таким став для нас, українців Євромайдан.

      Щорічно 20 лютого по всій Україні відзначається День Героїв Небесної Сотні –знак вшанування відваги, сили духу і стійкості громадян, які віддали своє життя під час Революції гідності (листопад 2013 року – лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України.

     У лютому 2014 року під час сутичок протестувальників із силовиками в центрі Києва загинули понад сто осіб, сотні були поранені, найбільше з яких – 20 лютого. Згодом загиблих учасників акцій протесту почали називати “Небесною Сотнею”.

    До Дня Пам’яті Героїв Небесної Сотні в приміщені бібліотеки була представлена виставка-пам’ять «Небесна Сотня білих журавлів», яка висвітлює та вшановує подвиг героїв Небесної сотні.

    Біля виставки для відвідувачів бібліотекарі розповідали хронологію подій Революції гідності від перших мирних днів на Майдані до відкритого протистояння протягом трьох діб лютого 2014 (з 18 по 20), коли відходили у вічність українці, віддаючи власні безцінні життя заради нової омріяної України, знайомили з книгами та матеріалами, представленими на виставці.

    Гідність, відданість та патріотизм, який  показали Герої Майдану, стали своєрідним поштовхом для переосмислення глибокої суті людського буття. Вони загинули, щоб ми жили у вільній, щасливій, квітучій країні – Україні, яку ми щиро любимо і якою пишаємося!

    І ми не будьмо байдужими! Не забуваймо тих, хто не пошкодував життя заради нашого майбутнього! Спасибі всім, хто відстоював Майдан, за яскравий приклад мужності, сили духу, чесності і патріотизму!

    Хай палають свічки пам’яті загиблих героїв «Небесної Сотні» у наших серцях.