1. Головна
  2. /
  3. На допомогу батькам
  4. /
  5. Інструкція від психолога: як...

Інструкція від психолога: як вести себе з дітьми під час карантину

ПОРАДИ ПРАКТИЧНОГО ПСИХОЛОГА ПРИ ПІДГОТОВЦІ ТА ЗДАЧІ ЗНО - ЗОШ №33

Скласти чіткий розпорядок дня

На думку психолога, розпорядок дня на карантині краще розписувати буквально по годинах. При цьому дуже важливо враховувати думку дітей і їх бажання.

“Якщо батьки будуть за дітей вирішувати, що вони будуть робити, по-перше, можна зіткнутися з дитячим відторгненням, з агресією, тому що діти, хоч вони і діти, але все-таки самостійності та індивідуальності вони не позбавлені”

На думку експерта, батькам важливо пам’ятати про те, що зараз ні за яких обставин не можна вставати в позицію вчителя і наглядача: “Завдання батьків номер один … в поточній ситуації – це підтримувати фізичне і психологічне здоров’я дітей”.

Що стосується розпорядку усього тижня, потрібно включати в нього пару днів, коли батьки і діти зможуть робити все, що захочуть. Саме це зможе забезпечити зацікавленість всіх членів сім’ї у виконанні плану. При цьому важливо дізнатися у дитини, ніж він хоче зайнятися, і дати йому можливість самому спробувати розпланувати свій день і при необхідності допомогти йому з цим.

Бути прикладом для своїх дітей

Важливо розуміти, що мами і тата – це приклад для своїх дітей. “І якщо самі батьки не дотримуються цього плану на день або на тиждень, то і діти не будуть”, – говорить психолог. Якщо дитина школяр, то нагадати йому про домашнє завдання можна на своєму прикладі з роботою. Наприклад, тато показує дитині свій план: “Дивись, з 12.00 до 15.00 я буду працювати за комп’ютером, а ти що будеш робити? У тебе ж теж є якась робота в школі. Чи можеш приділити цьому час? Скільки тобі потрібно? Час або три? “.

“Не потрібно питати, хочеш чи не хочеш робити. Потрібно робити легкі прийоми. Давати вибір, але вибір часу: скільки йому хотілося б приділити цьому заняттю ”

На думку фахівця, зараз саме час давати дитині підказки та поради, якщо у нього виникають труднощі з домашньою роботою або він не може знайти рішення в якійсь ситуації. При цьому спілкування має відбуватися на рівних, а не з позицій керівника і підлеглого. “

Це хороша можливість налагодити таке неформальне спілкування з дітьми, можливо, поділитися своїм досвідом, можливо, відкрити для дитини якісь нові інструменти і способи отримувати знання, шляхи вирішення якихось ситуацій, які вимагають уваги”, – говорить експерт.

Нагадувати про особисту гігієну

Розповідати про заходи профілактики коронавируса зараз особливо важливо, зазначає психолог. Разом з тим це хороший спосіб нагадати дитині про правила особистої гігієни. Деякі діти не дуже ставляться до того, що батьки змушують їх гігієну дотримуватися, зуби чистити і ще щось. А тут наочний приклад – що дійсно зараз ситуація така, що це не просто так руки миють, а саме є певна мета для цього.

Готувати разом, щоб згуртуватися

Універсальний спосіб зайняти дітей і налагодити якийсь контакт – це спільне приготування їжі, вважає психолог. Батьки можуть навчити дитину готувати страви або напої так, як подобається їм, це дозволить дитині познайомитися з перевагами мам і тат: “Тому що деякі батьки дуже скромні, скажімо так, опікують своїх дітей і цікавляться тільки тим, що подобається дітям. Але деякі діти навіть не уявляють, що може подобатися їх батькам “.

Замість звичайної спільної готування фахівець також пропонує влаштовувати баттли або змагання з приготування їжі між дітьми і батьками. Хто краще яєчню приготує або будь-які інші прості страви .

Він зазначає, що в усьому цьому процесі головне завдання для батьків – підтримувати, хвалити і заохочувати дитину, навіть якщо те, що він приготував, вийшло відверто несмачним.

Дзвонити іншим батькам і дітям

За словами психолога, для школярів дуже важливо підтримувати контакт з однолітками. “Тому … можна, припустимо, зайнятися малюванням. Можна намалювати кукую-то картину для однокласника або однокласниці. І навіть якщо ви потім не подаруєте це, то дитина вже займається цим “. Він також пропонує телефонувати і обмінюватися інформацією про свій розпорядок дня з іншими сім’ями, наприклад, однокласників. “Ви складете план, ваші діти будуть чимось займатися. Обговорювати зі своїми однолітками то, чим вони займаються. Можливо, це буде хороша ідея для батьків, з якими ви здзвонитеся. Тобто для деяких це буде нова інформація, що так можна робити “, – радить експерт.

Людям із порушенням зору