Творчі події Місячника
Природа нам – як рідний дім
Вона усім, як мати,
Щоб лад завжди був в домі тім,
Про це нам треба дбати.
Рідна природа… Кожний із нас живе в неосяжному, розмаїтому чарівному світі… Кожен із нас не уявляє свого життя без розлогих ланів і тінистих гаїв, повноводних річок і чистого неба…
Рідна природа… Кожний із нас живе в неосяжному, розмаїтому чарівному світі… Кожен із нас не уявляє свого життя без розлогих ланів і тінистих гаїв, повноводних річок і чистого неба…
Але не кожен здатний бачити його красу, усвідомлювати себе його часткою. Виховувати таку здатність можна тільки в безпосередньому спілкуванні з природою. І саме сучасне юне покоління повинно нести у собі культуру спілкування з природою, планетарну свідомість, яка включає відчуття єдності й унікальності життя на Землі.
Природа – багатство і окраса рідної Землі. Зберегти цей дивосвіт для себе, для нащадків – обов’язок кожного. Тому, шкільна бібліотека постійно шукає нові форми роботи, які допомагають вихованню творчих особистостей, розвитку екологічної культури сучасних учнів.
З метою поширення екологічних знань серед учнів та в рамках місячника шкільних бібліотек «Шкільна бібліотека і екологічна просвіта учнів» для школярів відбулися багато цікавих і повчальних заходів.
Це і фотовернісаж «Барви природи», на яких відображені чудові краєвиди, де побували учні. Це і конкурс дитячих малюнків «Природа очима дітей», де дитячі фантазії, мрії, сподівання втілились у яскравих малюнках про рідний край та його природу. Це і книжкові виставка-вернисаж «Природа- джерело життя і краси», виставка-подорож «Мандрівка стежками лісу» та виставка-експозиція «Шануймо воду, бо вона – свята». Це і конкурс ерудитів «Стежками царства живої природи», гра-подорож «Про дива і таємниці природи-чарівниці», екологічна гра-квест «Світ в твоїх руках», еко-гра «Мудріші від казки природи підказки», віртуально-природнича мандрівка «Ліс-це диво, ліс-це казка», екологічний мікс «Вода стихія і надія. Вода-життя». Це і проведені в початкових класах хвилинки-цікавинки «Освітлення вимикаємо – ресурси планети зберігаємо», «Вода-безцінний дар природи», «Бережіть воду!»
Бібліотекари розповідали учням про екологічні проблеми навколишнього середовища, про проблеми збереження природи з метою недопущення екологічного лиха. Діти обговорювали екологічні проблеми планети, повторювали правила поведінки в природі, дізнавалися про різноманітні явища природи: воду, тварини, рослини, Червону книгу України, про лікарські рослини та їх цілющі властивості, переглядали відеоролики, брали активну участь у конкурсах, розгадували ребуси та кросворди, відповідали на питання вікторин.
Під час проведення місячника екології юннати відчули себе справжніми екологами та дослідниками. Мали змогу сформувати ціннісне ставлення до природних ресурсів, усвідомити необхідність гармонійного співіснування людини та природи
Заходи пройшли весело, цікаво та подарували позитивні емоції всім присутнім.
Ми живемо на багатій, щедрій, прекрасній землі. І ми не маємо права забувати, що сьогодні просто любити природу, милуватися її красою мало. Ввійти в природу другом, бути її добрим господарем – закликають заходи, проведені в бібліотеці.