Дитина, яка вчинила булінг (цькування) учасника освітнього процесу, підлягає взяттю на профілактичний облік

Запобігання і протидія булінгу (цькуванню)

Школярів, які вчинили булінг, братимуть на облік в поліції – наказ МВСЮвенальна поліція тепер має брати на профілактичний облік дітей, які цькують інших учнів або вчителів. Відповідний наказ МВС № 488 від 25.06.2020 зареєстрований в Мін’юсті 3 серпня цього року – http://search.ligazakon.ua/l_doc2.nsf/link1/RE35021.html

Даним наказом затверджені зміни до Інструкції з організації роботи підрозділів ювенальної превенції Національної поліції України. Зокрема, до переліку дітей, які підлягають взяттю на профілактичний облік, додано тих, хто вчинив булінг учасника освітнього процесу.

«Дитина, яка вчинила булінг (цькування) учасника освітнього процесу, підлягає взяттю на профілактичний облік з метою здійснення заходів індивідуальної профілактики поліцейськими підрозділами ювенальної превенції. Просимо довести цю інформацію до відома учасників освітнього процесу», – йдеться у листі МОН № 1/9-436 від 14 серпня цього року «Про створення безпечного освітнього середовища в закладі освіти та попередження і протидії булінгу (цькуванню)».

Завантажити цей лист можна на нашому сайті – http://osvmarker.com.ua/novini-osviti/3499/

Згідно з вищезгаданим наказом МВС, підставами для зняття дитини з профілактичного обліку є відсутність випадків вчинення булінгу впродовж року після останнього такого факту.